Čím by sa mali vyznačovať skutočne kvalitné bezpečnostné dvere?

Ak práve uvažujete nad tým, ako čo najlepšie ochrániť vašu domácnosť pred zlodejmi, bezpečnostné dvere sú úplným základom. Mnoho ľudí v nich vidia iba marketingový ťah ako dostať od ľudí čo najviac peňazí, no opak je pravdou. Bezpečnostné dvere nemajú tento prívlastok len tak. Pri testoch prechádzajú rôznymi náročnými skúškami v národnej skúšobni a na základe výsledkov sú zaradené do príslušnej bezpečnostnej triedy. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, ako vybrať bezpečnostné dvere a na čo by ste si mali dávať pozor. 

Základom je certifikát

Bezpečnostné dvere majú certifikát
Skúšky bezpečnostných dverí

Práve certifikát totiž odlišuje kvalitné dvere od tých nekvalitných. Na trhu nájdete nekvalitných dverí ako húb po daždi. Mnohé z nich sú dokonca označené prívlastkom „bezpečnostné“, no keď si vypýtate certifikát, zistíte, že vlastne žiadny nemajú. Pozor si dajte aj vtedy, keď síce certifikát majú, ale boli vyrobené v Číne či iných ázijských krajinách. Takéto dvere nespĺňajú certifikáciu ISO a to znamená, že v žiadnom prípade nie sú bezpečnostné. Ako sme už spomínali, bezpečnostné dvere získavajú certifikát absolvovaním skúšky, počas ktorej sú podrobované rôznym pokusom o vlámanie, ničenie, sú vystavené tlaku či ohňu. Zároveň platí, že čím vyššia bezpečnostná trieda je, tým sú dvere odolnejšie. Dvere do bytu či domu sa spravidla predávajú v bezpečnostnej triede 3 až 4. Na trhu je takýchto bezpečnostných dverí pomerne dosť a preto určite nebudete mať problém nájsť presne to, čo hľadáte. 

Kupujte od overeného výrobcu

Na Slovensku pôsobí niekoľko výrobcov bezpečnostných dverí, ktorých kvalita je prvotriedna. Dávajú si záležať nielen na bezpečnosti dverí, ale aj na modernom dizajne. Výrobcovia dverí totiž veľmi dobre vedia, že iba kvalitatívne vlastnosti dnes už nestačia. Nároky na dizajn sa zvyšujú aj v tejto oblasti. Určite však nedávajte prednosť dizajnu pred kvalitou. Bezpečnostné dvere si kúpte od skutočne overeného výrobcu alebo dodávateľa. Myslite tiež na to, že samotné dvere nestačia. Vyžadujú si tiež bezpečnostnú zárubňu, prah, kovanie a ďalšie maličkosti, ktoré dokážu zvýšiť účinok a funkčnosť bezpečnostných dverí. Tieto doplnky by mali byť v rovnakej bezpečnostnej triede ako dvere. Hľadáte moderné a kvalitné bezpečnostné dvere? V tom prípade neváhajte navštíviť webovú stránku https://www.rolkom.sk/.