Čo je vlastne šalovanie schodov?

Nie každý rozumie slovu šalovanie schodov do domu, čo to vlastne znamená? Šalovanie jednoducho povedané znamená debnenie. Šalovanie skôr používajú majstri alebo robotníci v stavbárskej terminológii. Ako sa vykonáva šalovanie? Tu sa vlastne pokladá trvalá alebo dočasná konštrukcia z dreva. Väčšinou sa používa drevo, ale nemusí to byť iba drevo, môže sa pokladať konštrukcia aj zo železobetónových panelov a podobne. Ak je táto konštrukcia hotová či už z panelov alebo z dreva vlieva sa do nich betón. Ak aj vy potrebujete šalovať schody do domu zavolajte si nato vhodnú firmu, nepúšťajte sa do toho svojpomocne. 

Za akú dobu je šalovanie schodov dokončené?

Šalovanie schodov do domu má svoj postup
Kroky pri šalovaní schodov do domu

Potrebujete nové schody do domu alebo stávate dom a k novému domčeku potrebujete aj krásne schody? Urči vás zaujíma za akú dobu vám firma vie zhotoviť schody, závisí od veľa veci, asi najviac to závisí na počasí lebo ak prší a je zima nie je možne, aby schody boli skoro hotové, pretože betón nestvrdne, čiže ak je chladné počasie alebo prší nezačne žiadna firma vykonávať prácu. Najlepší čas na šalovanie schodov do domu sú teplé dni, čiže aj koncom jari a celé leto, vtedy je teplo a betón stvrdne bezproblémovo. Celkovo šalovanie schodov trvá cca 10 dní, ak je teplé počasie. 

Postup pri šalovaní schodov 

Ak je drevená alebo panelová konštrukcia hotová, vylejeme betón ak je už úplne betón stvrdnutý tak ďalším krokom je, že sa vyleje tekutá hydroizolácia na základovú konštrukciu. Ak je aj táto hydroizolácia stvrdnutá, môžeme vyskladávať prvky schodiska, pri tejto práci sa zistí či treba ešte vykonať úpravy napríklad zrezávať, upravovať alebo či sme už dosiahli požadované rozmery. Ak máme toto všetko za sebou ďalším krokom je, že na základovú konštrukciu sa vyleje maltové lôžko, hrúbka škáry musí mať 5mm až 10mm, maltou sa vyrovnávajú aj nerovnosti. Dôležite je, aby ste si pri osádzaní prvkov schodov kontrolovali aj rovnosť schodov, aby neboli krivé. Týmito krokmi postupujete až kým nebudete mať hotovo všetky schody. Cena šalovania schodov do domu je veľmi rôzna, závisí od firmy a aj od toho čo všetko potrebujete od danej firmy, ktorá bude vykonávať na šalovanie schodov. Šalovanie na bežnom dome, kde služby zahŕňa aj montáž a demontáž betónovej konštrukcie je cena od 30€ do 50€ za m2. Ak aj vy potrebujete firmu, ktorá vykonáva šalovanie schodov do domu kontaktujte https://www.mojmurar.sk/