Hliníkové pergoly a ich výhody oproti ostatným typom pergol

Pergoly sú oázou pokoja pre záhrady a terasy, kde vytvárajú elegantné prostredie a maximálne pohodlie takmer po celý rok. Pergoly predstavujú dokonalý dizajn, funkčnosť, komfort a radosť z pobytu vonku. Ak za najdôležitejší atribút pri výbere považujete vzhľad, nie je pre vás žiadnou novinkou, že hliníkové pergoly sú jednotkou na trhu vďaka ich inovatívnemu dizajnu ale aj ostatným výhodám oproti iným typom pergol. V tomto článku sa  vám pokúsime vysvetliť hlavné rozdiely medzi typmi pergol.

Hliníkové pergoly, drevené pergoly a plátené pergoly

Hliníkové pergoly s drevenými prvkami
Terasa s hliníkovou pergolou

Výhodou hliníkovej pergoly je  jej jednoduchá montáž, ktorú zvládnete aj sami, avšak odporúčame zavolať si odborníkov, aby bola zachovaná ich odolnosť voči všetkým druhom počasia. Hliníkové pergoly nepotrebujú po ich nainštalovaní žiadnu dodatočnú údržbu, čo ich najväčšou prednosťou. Ovládanie pri hliníkových pergolách je na diaľkové ovládanie. Látkové pergoly majú nevýhodu znečistenia počas ročných období, v zimných obdobiach nemusí uniesť vrstvu napadnutého snehu a zas v letných mesiacoch pri búrke hrozí prepichnutie konárom alebo iné poškodenie. Drevené pergoly po určitom čase a hlavne pri vlhkejšom prostredí, môžu doplatiť na postupné hnitie dreva a s ním spojené plesnenie. Pri drevenom prevedení nie je funkcia diaľkového ovládania, čo znamená že v dôsledku tohto strácate výhodu o ľahšiu manipuláciu a krásny efekt.

Typy hliníkovej pergoly

Najluxusnejším typom pergoly je naklápacia hliníková pergola alebo inak nazývaná aj bioklimatická pergola. Pod týmto typom môžete nechať záhradný nábytok, gril a iné príslušenstvo terasy po celý rok. Do pergoly pri zatiahnutí lamiel nesvieti slnko, neprší a ani nesneží. Pre maximálne pohodlie vo vnútri pergoly a luxusný vzhľad sa bioklimatická pergola môže doplniť celou radou rôznych doplnkov. Pokiaľ pridáte posuvné sklo, vytvoríte krásnu zimnú záhradu. Hliníková pergola so sklenenou strechou slúži hlavne ako ochrana pred dažďom. Je možné ju vybaviť markízou buď zvonku alebo zvnútra. Tento typ záhradnej pergoly je typ pergoly, ktorá je najlacnejším, ale stále veľmi funkčným zastrešením terasy. Ďalšou variantou je pergola s posuvnou strechou, ktorá slúži ako ochrana pred dažďom a slnkom. Jej najväčšou výhodou je, že v momente, keď bude ideálne počasie, strechu zatiahnete do ochranného boxu a potom si už len užívate krásnu oblohu. Pergola s posuvnou strechou sa vyznačuje vynikajúcimi úžitkovými vlastnosťami. Je možné ju dovybavovať osvetlením alebo napríklad screenovou roletou. V prípade, že máte záujem o kvalitné hliníkové pergoly, obráťte sa prosím na stránku https://www.mikendapresent.sk/.