Krbová vložka a jej výber – na čo sa zamerať?

Chcete mať vysnívaný krb vo vašom dome? Tak potom je tento článok presne pre vás, pretože vám poradíme postup ako by ste mali postupovať ak chcete mať kvalitný a dobre spravený krb vo vašom dome. Krbová vložka je veľmi dôležitý bod výberu, ak zvolíte zle, nebudete spokojný. Poďme sa pozrieť teda na to, ako by tá správna krbová vložka mala vyzerať.

Prvý krok, výber komína

Krbová vložka a jej výber
Poznáte význam krbovej vložky?

Poznáme dva druhy komínov, a to šamotový komín alebo nerezový komín. Obidva komíny sú v poriadku, nedá sa povedať, ktorý komín je lepší alebo kvalitnejší, no nerezový komín má dlhšiu životnosť a vyššiu odolnosť oproti šamotovému komínu. Šamotový komín je dobré mať vtedy, ak kúrite krbom dennodenne, teda nemáte ho len ako doplnkovú verziu kúrenia, ale ide o hlavný zdroj vykurovania. V prípade, že máte šamotový komín a kúrite v ňom len občas, môže dôjsť k prasknutiu komína. Odporúčame vám, robiť každoročné prehliadky komínov, aby kominár vylúčil akékoľvek poškodenie komína, ktoré by mohlo ohrozovať vašu bezpečnosť. Podľa toho, pre aký druh komína sa rozhodnete, podľa toho by mala byť vybratá aj krbová vložka. No na výber krbovej vložky vplývajú aj iné faktory výberu. Poďme sa na ne pozrieť.

Druhý krok, výber krbovej vložky

Máte vybratý komín, poďme sa pozrieť na to, akej veľkosti komín bude, pretože od toho taktiež závisí aj aká krbová vložka je pre vás vhodná. Výber krbovej vložky teda ovplyvňuje vo veľkom aj priestor predprípravy na krb, teda taká aká je veľká predpríprava na krb, podľa toho si môžete vybrať krbovú vložku. Krbové vložky sa vyrábajú menšie, väčšie, rohové, obojstranné, jednoducho sa ich už vyrába toľko druhov, aby si medzi nimi každý našiel presne to, čo si predstavuje. Ak máte záujem o krbovú vložku, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.krb-vlozky.sk/, kde nájdete kvalitné krbové vložky. Spomenuli sme kvalitu, zapamätajte si, že v rámci vašej bezpečnosti a bezpečnosti vášho okolia je nevyhnutné aby krbová vložka spĺňala všetky náležitosti, podmienky a certifikáty, ktoré spĺňať má, iba vtedy sa dá krbová vložka považovať za kvalitnú.