Kvalitné kuracie mäso poskytuje mnoho benefitov

Uvažujete nad tým, čo si pripraviť na obed či večeru? Snažíte sa obmedzovať tuky vo svojej potrave, no zároveň si túžite dopriať niečo skutočne chutné? V tom prípade bude kuracie mäso pre vás tou pravou ingredienciou pri príprave vášho jedla. Kuracinu v dobrej kvalitne je však bohužiaľ niekedy ťažké nájsť v našich supermarketoch. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, kde kúpite kvalitné kuracie mäso a čo všetko si z neho môžete pripraviť. 

Kuracina z overených zdrojov je to najlepšie, čo môžete položiť na tanier

Kuracie mäso s rôznymi omáčkami
Pochúťka z kuracieho mäsa

Ak kupujete kuracie mäso v bežných supermarketoch, určite vás prekvapí nielen jeho veľkosť, ale tiež farba a vôňa. Takéto sliepky sú totiž chované v nie príliš vhodných podmienkach a navyše sú krmené rôznymi umelými látkami, ktoré zaručia, že kura vyrastie do netradičných rozmerov. To znamená, že výrobca potom z jednej sliepky „vyprodukuje“ oveľa viac mäsa. To je však výhoda iba pre výrobcu, pretože konečný spotrebiteľ z toho rozhodne nevyťaží to, čo z voľne chovanej sliepky. Preto je dôležité, odkiaľ kuracie mäso pochádza. Ak si chcete byť naozaj istý, že kupujete kvalitu, odporúčame kupovať mäso na miestnych farmách alebo od chovateľov a výrobcov, ktorí sú overení a známi svojimi chovateľskými postupmi. Takéto mäso je prirodzene drahšie ako to zo supermarketov, no verte, že svojou kvalitou je úplne niekde inde. Voľne chované sliepky sú menšie, no ich mäso má oveľa viac chuti a živín. Tak čo, už viete, kde budete najbližšie nakupovať kuracie mäso?

Čo pripraviť z kuracieho mäsa?

Kuracina patrí medzi najobľúbenejšie a najviac konzumované mäso na svete. Niet sa čomu čudovať. Jeho chuť je skutočne lahodná. Navyše sa dá z neho pripraviť obrovské množstvo chutných receptov. Každý z nás určite pozná tradičný kurací vývar, ktorý naše staré mamy využívali ako liek na všetko. Vývar z kuracieho mäsa a kostí je skutočne liečivý a preto si ho určite doprajte vtedy, keď cítite, že na vás niečo lezie. Kuracina sa dá využiť aj v hlavných jedlách. Vyprážaný kurací rezeň či kuracie prsia na prírodný spôsob patria medzi overenú klasiku, no kuracinu je možné pridať aj do šalátu. Ako sami vidíte, s kuracím mäsom sa dá doslova čarovať. Doprajte si chutné a zdravé kuracie mäso a kliknite na webovú stránku http://www.kurakralovske.sk/.