Moderné zábradlie na schody, ktoré je praktické i štýlové

Dvojposchodový rodinný dom či moderný mezonet je vysnívaným bývaním mnohých z nás. Už pri vytváraní projektu rodinného domu majú budúci majitelia jasnú predstavu v tom, ako bude vyzerať pohľad zvonku, kde bude terasa balkón či schody a dokonca aj to, aké bude zábradlie. Pri výbere dizajnu schodiska odporúčame pozbierať inšpiráciu všade, kde sa dá. Prelistujte časopisy o bývaní, prelúskajte internetové stránky s dizajnovým bývaním, prípadne si vypočujte rady šikovných interiérových dizajnérov na ich youtobových kanáloch. Pri výbere schodiska a zábradlia je treba mať na mysli, že sa vyberá na dlhšiu dobu. Preto je potrebné okrem bezpečnosti zamerať sa aj na vizuálnu stránku zábradlia. Moderne zabradlie na schody, dokáže vytvoriť dokonalý dizajn vášho nového príbytku. 

Zábradlie musí byť v prvom rade bezpečné

Kvalitné a moderne zabradlia na schody
Oprava moderného zábradlia na schody

Pre úspešnú kolaudáciu musí vaše schodisko prejsť viacerými podmienkami, ktoré určujú bezpečnostné predpisy. Kvalitné moderné zábradlie na schody musí byť hlavne bezpečné. Hlavnou úlohou zábradlia je práve to, aby zabránilo padnutiu pri schádzaní či vychádzaní schodami. Musí byť odolné, pevné a skonštruované tak, aby malo dostatočnú výšku. Je potrebné dodržať aj minimálnu výšku zábradlia, ktoré stavebné normy presne určujú pre jednotlivé výšku schodiska. Na bezpečnosť schodiska vplýva aj jeho tvar.  Ak máte malé deti, odporúčame vybrať zábradlia so zvislými prvkami. Pri zábradliach s vodorovnými prvkami si deti pri hre veľmi ľahko môžu pomýliť s preliezačkou. 

Dizajnové moderné zábradlie na schody

Pri výbere zábradlia myslíte nielen bezpečnosť, ale aj dizajn. Zábradlie je výrazným prvkom v interiéri. Ponuka moderných zábradlí na schody je neskutočne široká – drevené, hliníkové, sklenené, kované a tak ďalej. Preto skôr než začnete googliť moderné zábradlie na schody, pozrite sa na zvyšok svojho interiéru. Pri vidieckom štýle kovové moderné zábradlie na schody nemusí byť to pravé orechové. V takýchto prípadoch odporúčame siahnuť skôr po drevenom zábradlí, pričom veľmi obľúbený je anglický štýl v kombinácii dreva a bielej farby. Pri moderne zariadenom interiéri môžete siahnuť po kovových či sklenených zábradliach, ktoré pôsobia veľmi čistým dojmom a krásne zosvetľujú interiér. Ak už máte predstavu o svojom modernom zábradlí na schody, jeho montáž nechajte na odborníkov. Zverte ho do rúk profesionálov, nájdete ich aj na stránke https://www.schody-zabradlie.sk/.