Murované altánky – prečo sú obľúbené?

Možno ste si už všimli, že murované altánky sa nachádzajú na veľkom množstve pozemkov. Najčastejšie ich nájdete na záhradách pri rodinných domoch alebo na pozemkoch chát. Prečo sa však na pozemkoch vyskytujú v tak veľkom množstve? Dôvod je veľmi jednoduchý. Murovane altanky sú veľmi praktické. Poskytujú priestor pre organizovanie rodinných stretnutí a rôznych osláv, vytvárajú príjemné tienisté prostredie v obklopení prírody a sú veľmi odolné. Murované altánky je možné využiť na rôzne spôsoby, ak by ste radi vytvorili priestor pre relax na vašej záhrade, ktorý vám bude kedykoľvek dostupný alebo radi usporadúvate rôzne akcie ako sú napríklad grilovačky, murovaný altánok by na vašom pozemku nemal chýbať.

Stavba murovaného altánku

Cenovo dostupné murovane altanky
Stavba murovaných altánkov patrí do rúk odborníkom

Máte v oblasti stavebníctva skúsenosti? Radi by ste postavili váš murovaný altánok svojpomocne? Máte na takúto prácu dostatok času a potrebné náradie? Ak áno, svojpomocná stavba murovaného altánku pre vás môže byť vhodným riešením. Pokiaľ však skúsenosti v oblasti stavebníctva nemáte, do svojpomocnej stavby murovaného altánku sa svojpomocne radšej nepúšťajte. Pokiaľ by bol altánok postavený nekvalitne, mohol by ohroziť bezpečnosť osôb vo svojom okolí. Statika nekvalitne postaveného murovaného altánku by totiž nebola taká vysoká a spoľahlivá ako pri profesionálne postavených murovaných altánkoch. Nielen statika, ale aj životnosť kvalitne postavených murovaných altánkov je výrazne vyššia. Ak si prajete, aby vám murovaný altánok slúžil čo najdlhšiu možnú dobu, jeho stavbu prenechajte na profesionálov.

Murované altánky a ich vlastnosti

Murované altánky sa vyznačujú svojimi typickými vlastnosťami. Ide najmä o odolnosť a vysokú životnosť. V porovnaní s drevenými altánkami sú tie murované výrazne odolnejšie voči poveternostným podmienkam. Murovaný altánok tak nepoškodí mráz, priame slnečné žiarenie, víchrica ani krupobitie. Ak si teda zvolíte tento druh altánku, nemusíte sa oň prípade nepriaznivého počasia obávať. Životnosť murovaných altánkov dosahuje niekoľko desiatok rokov a to bez toho, aby vyžadovali špeciálnu starostlivosť. Zatiaľ čo drevené altánky je potrebné natierať, skladacie altánky v prípade nepriaznivého počasia zložiť, murované altánky vám v takejto podobe nezaberú žiadny čas. Ak máte záujem o kvalitný murovaný altánok podľa vašich predstáv, navštívte internetovú stránku https://www.e-altanky.sk/, kde nájdete to, čo hľadáte.