Murovaný gril – praktický a dizajnový prvok vašej záhrady

Záhradný kozub ponúka okrem oku lahodiaceho pohľadu aj nezabudnuteľnú vôňu, ktorá sa ešte dlho vznáša vo vzduchu naokolo. Bude vám pripomenúť vzácne chvíle strávené s priateľmi a rodinou, dlhé letné večery a chutné jedlo. Vďaka vonkajšiemu záhradnému kozubu máte možnosť stráviť vonku oveľa viac času, keďže vám ponúkne ohriatie aj počas chladnejších dní. Záhradný kozub vám ponúka jedinečné spojenie posedenie pri otvorenom ohni a profesionálneho grilovania. Záhradný murovany gril vám ponúka nekonečné možnosti a je splneným snom všetkých vášnivých gril majstrov, ktorí si dopravujú to najlepšie. Nerobte kompromisy a vyberte si murovaný gril, ktorý bude zdobiť vašu záhradu a prinesie jej nádych pohody a čarovnú nezabudnuteľnú atmosféru.

Na čo myslieť pri výbere murovaného grilu?

Cenovo dostupný murovany gril
Stavba murovaného grilu je náročná

V prvom rade je potrebné vybrať to najvhodnejšie miesto pre umiestnenie murovaného grilu. Ideálnym miestom je vybrať najmenej veterné miesto na vašej záhrade. Pomôže ak je murovaný gril postavebný v blízkosti vášho domu alebo pri svahu, aby bol chránený pred vetrom. Začiatkom stavby murovaného grilu je vytvorenie pevného betónového základu. Pozor by ste si mali dať najmä na vodu, aby vám potom neskôr mráz nepoškodil celú stavbu. Pri stavbe murovaného grilu je potrebné rozmyslieť si aj veľkosť ohniska – podľa toho sa potom stavia aj komín a určuje výška komína. Ideálna výška komína je 2,5 m. S takýmto komínom si budete istí, že vás nebude obťažovať dym. Murovaný gril je vnútri vymurovaný poväčšine šamotovými tehlami, ktoré zvládnu žiar ohňa. Netreba zabudnúť na otvory na rošt, aby ste murovaný gril mohli pohodlne využívať na varenie aj grilovanie.

Stavbu murovaného grilu nechajte na profesionálov

Je ešte veľa vecí, na ktoré treba pri stavbe murovaného grilu myslieť. Preto by ste sa do jeho stavby nemali púšťať svojpomocne a všetko zveriť do rúk profesionálov. Nemali by ste zabudnúť na spevnenú plochu v okolí murovaného grilu, keďže pri jeho používaní budete chodiť okolo neho a časom by mohli vznikať v okolitom teréne nerovnosti. Ak hľadáte majstrov, ktorí vám vytvoria a postavia murovaný gril podľa vašich predstáv, potom ste tu správne. Šikovní odborníci vám pomôžu s výberom správneho typu murovaného grilu, s výberom správnej veľkosti ohniska a navrhnú ideálne riešenie pre vaše požiadavky. Nájdete ich na webovej stránke https://www.kozub-gril.sk/.