Nízkoenergetické domy sú čoraz viac v kurze

Ako byť čo najviac ekologický a čo najviac ušetriť je otázkou pre mnohé mladé rodiny, ktorým leží na srdci osud našej planéty. Keď si idú zabezpečovať svoj vlastný nový domček, mnoho z nich premýšľa ako byť šetrní k prírode a aj k svojej peňaženke. Odpoveďou pre mnohých sú nízkoenergetické domy, ktoré sa dostávajú čoraz viac do popredia a získavajú si obľubu nohých mladých ľudí.

Čo je nízkoenergetický dom a aké má výhody?

Nízkoenergetické domy sú do budúcnosti dobré
Výhody nízkoenergetického domu

Nízkoenergetické domy sú domy, ktorý majú veľmi malú tepelnú spotrebu a využíva množstvo  materiálov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Energetická úspora je omnoho nižšia ako pri klasických murovaných domoch, ktoré poznáme. Niektoré štatistiky odhadujú úsporu až o 80% oproti klasických murovaným domov. Aké sú teda plusy týchto domov? Prečo si získavajú čoraz väčšiu obľubu? Prvou výhodou je, že sa používa na stavbu nízkoenergetických domov len vysoko kvalitné materiály. Materiály, ktoré zabraňujú zbytočnému prehrievaniu v lete a zasa ochladzovaniu v zime. Majú okná, ktoré sú zložene z troch skiel. Taktiež majú zabudovaný dobrý odvetrácí systém, ktorý zabezpečuje optimálne vetranie domácnosti. Všetky tieto materiály prinášajú pomerne vysokú finančnú úsporu. Ďalej je potrebné spomenúť, že nízkoenergetické domy majú špeciálne orientáciu. Majú jednoduché stavby, žiadne zbytočné výklenky. Izby ako obývacia izba, detská, či spálňa sú orientované na juh, čiže majú viac tepla. Ostatné izby sú orientované sa sever. Aj toto prináša úsporu. Stavba takéhoto domu netrvá dlho, je omnoho rýchlejšia ako stavba klasického domu. Treba tiež spomenúť, že vďaka kvalitným materiálom je nízkoenergetický dom skutočne poriadne tepelne aj zvukovo izolovaný, čo prináša pokoj najmä obyvateľom domu. AK máte nepríjemných susedov, nemusíte sa báť, hluk k vám neprejde. Napriek tomu, že počiatočné náklady na stavbu nízkoenergetického domu sú vyššie, hodnota takejto nehnuteľnosti je  časom naozaj vysoká.

Krásny dizajn nízkoenergetických domov

Okrem toho, že nízkoenergetické domy sú ekologické a finančne úsporné, tiež môžu a často aj vyzerajú veľmi moderne a vkusne. S dizajnom sa dá naozaj vyhrať, ak si neviete sami poradiť pozvite si na pomoc dizajnéra, ktorý vám ochotne pomôže urobiť z vášho domu oázu pokoja.

Ak chcete vedieť viac o nízkoenergetických domoch kliknite na https://odzakladov.sk/