Oplotenie pozemku sa nemalou mierou podieľa na zvýšení súkromia i bezpečia

Výsledkom oplotenia pozemku je stojaca stavba, ktorej sa týka i ohlasovacia povinnosť a účelom je vymedzenie hraníc pozemku či záhrady. Vďaka dĺžke obvodu sa oplotenie pozemku stáva zrejme najnáročnejšou stavbou na záhrade, a preto by sme aj výber plotu rozhodne nemali nijako podceňovať a zanedbávať. Ochrana majetku je jednou stranou mince, tou druhou je následne dostatočne estetické zakončenie pozemku a to je viditeľné zvnútra i zvonka.  

Oplotenie pozemku a jeho estetická i ochranná funkcia 

Oplotenie pozemku
S oplotením pozemku sa zvýši vaša bezpečnosť

Dôvodom, prečo sa väčšina majiteľov rodinných domov rozhodne venovať oploteniu pozemku, je práve estetické vymedzenie hraníc, zabezpečenie ochrany proti neželaným návštevnikom a taktiež ochrana pred neželanými pohľadmi zvonku. Z tohto dôvodu si väčšina ľudí pre oplotenie pozemku vyberá nepriehľadné materiály, ktoré dokonale plnia estetickú i ochrannú funkciu. Murované nepriehľadné oplotenie pôsobí masívne a poskytuje nemalú dávku trvanlivosti celej stavby. Nezanedbateľnými funkciami sú rovnako ochrana pred hlukom, emisiami z dopravy i prachom. Vďaka betónovému plotu teda získate bariéru a vo vnútri pozemku vytvára dokonalé súkromie. Betónové tvárnice poskytujú kvalitu, funkčnosť a záujemca má možnosť výberu z celej rady rôznych farieb, vďaka čomu môže oplotenie dokonale ladiť s fasádou domu. Rovnako tak existuje variabilita dizajnu a na výber je štandardný povrch, otĺkaný plot alebo štiepaný betónový plot. Každý z týchto dizajnov je následne vhodný pre iný typ budovy a pokiaľ je napríklad v hre oplotenie v priemyselnej zóne, tak ideálny je rozhodne hladký povrch v jednoduchom štýle. Pre rodinný dom či záhradu sa však viac hodí štiepaný betónový plot. V tomto ohľade teda treba taktiež rozlišovať, inak by výsledný efekt nemusel vyzerať až tak dobre. Ak sa rozhodnete ísť do betónového oplotenia pozemku, tak využijete nesmierne výhody takéhoto materiálu a plot sa bude vyznačovať dlhodobou životnosťou, je rozhodne bezpečný a odolný voči extrémnym podmienkam, bezúdržbový a takáto stavba bude vyzerať štýlovo a prirodzene. No a ako správne zvoliť výšku oplotenia pozemku? Treba mať na pamäti, že akonáhle bude plot vyšší ako 1,8 metra, vzniká vám povinnosť ohlásenia tejto stavby stavebnému úradu. Plot vo výške jedného metra vyznieva až príliš symbolicky a je skôr vhodný na vymedzenie menších mestských predzáhradiek. Ideálnou výškou môže byť 1,5 metra. Takéto oplotenie nepôsobí rušivo, zároveň poskytuje dostatočnú dávku diskrétnosti a nebude tieniť rastlinám v tesnej blízkosti.  

Oplotenie vášho pozemku prenechajte profesionálom, viac informácií nájdete na internetovej stránke http://exterierstav.sk/.