Pokládka parkiet – ako zmení výzor vášho domovu?

Plánujete zrekonštruovať váš byt alebo rodinný dom? Respektíve by ste v ňom radi len vymenili podlahy? Nebaví vás klasická drevená podlaha a radi by ste ju vymenili za niečo nadčasové a dizajnové? V prípade, že bola aspoň jedna z vašich odpovedí kladná, čítajte ďalej. Skvelou obmenou za bežnú drevenú podlahu sú práve parkety. Parkety sú v súčasnosti veľmi moderným prvkom, ktorý ozvláštni vašu domácnosť. Po návšteve niekoľkých domácností môžete vidieť, že parkety nie sú zďaleka tak rozšírené ako klasická podlaha. Ak si teda prajete mať váš domov zariadený originálne, parkety pre vás budí skvelou voľbou. Parkety sú nadčasovým riešením, vďaka čomu sa nemusíte obávať, že by vás po krátkom čase omrzeli. Ak si zvolíte parkety, pokladka parkiet je témou, ktorá pre vás bude aktuálna.

Kto by sa mal postarať o pokládku parkiet?

Pokladka parkiet v byte nezaberie veľa času
Cena odbornej pokládky parkiet závisí od viacerých faktorov

Ak s pokládkou parkiet nemáte skúsenosti a chcete mať istotu, že budú položené bezchybne, obráťte sa na odborníka. Pokládka parkiet síce nie je prácou, ktorá nutne vyžaduje prítomnosť profesionála, no využitie odborných služieb pri takejto práci je jednoznačne žiaduce. Pýtate sa prečo? Pokládku parkiet je totiž možné ľahko a viacerými spôsobmi pokaziť, čo jednoznačne nikto nechce. Pre kvalitné položenie parkiet je potrebné mať množstvo vedomostí a ideálne aj skúseností, ktorých majú odborníci pre pokládky parkiet dostatok. Vďaka bohatým skúsenostiam a vedomostiam sa tak dokážu postarať o to, aby boli parkety položené precízne a kvalitne. Dôležitosť správne položených parkiet spočíva najmä v tom, že od kvality ich položenia sa odvíja aj výška ich životnosti a v neposlednom rade aj ich finálny výzor. Ak by boli parkety položené nesprávne, medzi jednotlivými parketami by vznikli medzery, čo na pohľad nepôsobí dobre a navyše sa tak parkety ľahko poškodia. Aby ste sa takejto situácii vyhli, pokládku parkiet zverte do rúk odborníka.

Čo by ste o pokládke parkiet mali vedieť?

Predtým, než budú parkety položené, je potrebné, aby bol daný priestor primerane teplý, ideálne nad 15°C. Tento priestor by nemal byť vlhký, keďže vysoká vlhkosť ovzdušia by mohla negatívne ovplyvniť výsledok pokládky parkiet. Ak používate podlahové kúrenie, po pokládke parkiet je možné podlahu vykurovať až po týždni od finalizácie pokládky. V prípade záujmu o profesionálnu pokládku parkiet navštívte internetovú stránku https://www.majster-podlahar.sk/.