Prečo je podložka pod plávajúcu podlahu taká dôležitá?

Rozhodli ste sa vymeniť svoju starú podlahu za novú? V tom prípade máme pre vás niekoľko užitočných rád. Niet nad pocit novej podlahy pod nohami, no aby vydržala ako nová čo najdlhšie, je potrebné dodržať správny postup montáže. Veľmi dôležitou súčasťou je podložka pod plávajúcu podlahu. Mnohí ju považujú za zbytočnosť, resp. vyberú tú najlacnejšiu a najmenej kvalitnú na trhu. Je však potrebné si uvedomiť, že aj to, čo je schované pod podlahou, môže ovplyvniť jej funkčnosť a životnosť.

Na čo slúži podložka pod podlahu?

Podložka pod plávajúcu podlahu v rôznych veľkostiach
Funkcia podložky pod plávajúcu podlahu

Podlaha sa neskladá iba z toho, čo vidíme voľným okom. Ide o komplex viacerých častí, ktoré zabezpečujú to, že podlaha je rovná a kvalitne položená. Medzi podkladom, ktorý je zväčša betónový, sa nachádza takzvaná podložka pod plávajúcu podlahu. Môže byť vyrobená z viacerých materiálov, najčastejšie z polyetylénu či polyuretánu. Umiestňuje sa na podklad ešte predtým, ako sa položí samotná podlaha. Výhodou podložky pod plávajúcu podlahu je to, že podlaha „leží“ na niečom mäkkom, čo zabezpečí jej väčšiu odolnosť a vyšší užívateľský komfort. Niektoré podlahy už dokonca majú integrovanú podložku, a tak sa nebudete musieť obťažovať s jej položením. Podložky majú tiež ďalšie dôležité funkcie. Vedeli ste napríklad o tom, že kvalitná podložka pod podlahu dokáže odhlučniť priestor a dodáva teplo? Pri výbere si však dajte pozor. Na trhu je dostupných množstvo podložiek, ktoré sa líšia nielen cenou, ale aj kvalitou.

Kde kúpiť kvalitnú podložku pod plávajúcu podlahu?

Chystáte sa pokladať novú plávajúcu podlahu, no potrebujete ešte podložku, na ktorú budete jednotlivé diely ukladať? V tom prípade vás asi zaujíma, kde dostanete tú najkvalitnejšiu a navyše za rozumnú cenu. Takéto podložky kúpite všade tam, kde sa predávajú aj plávajúce podlahy. Môžete teda navštíviť kamenné predajne, v ktorých je možné podložku vidieť naživo, prípade ju chytiť do ruky a vyskúšať tak jej kvalitu. Podložku pod plávajúcu podlahu však pokojne kúpite aj cez internet, napríklad na webovej stránke https://www.at-obklad.sk/. Pri nákupe cez internet si však nezabudnite pozorne prečítať všetky parametre konkrétneho výrobku. V tomto prípade ide hlavne o hrúbku podložky, materiál, z ktorého je vyrobená a tiež cena.