Tepelné čerpadlá pre domácnosť

S využitím alternatívnych zdrojov energií sa začíname stretávať čoraz častejšie. Niet sa čomu čudovať, nakoľko je lepšie, keď človek využíva energiu, ktorá je dostupná v našom okolí a je prakticky zadarmo. Využívanie obnoviteľných zdrojov energií má dobrý dopad na naše okolie, ako aj na naše peňaženky. Do kategórie najpoužívanejších zariadení patria tepelne cerpadla, ktoré v súčasnosti dokážu odčerpávať z okolitého prostredia až tri štvrtiny energie!

Druhy tepelných čerpadiel

Tepelne cerpadla či radiátory?
Výhody radiátorov a tepelných čerpadiel

Ak hľadáte ekologický spôsob vykurovania, vykurovanie pomocou tepelného čerpadla predstavuje najlepšiu alternatívu. Okrem toho, že takéto vykurovanie je ekologické, je aj ekonomické a vy sa už nebudete musieť obávať účtov za elektrickú energiu alebo za plyn. V súčasnosti sa na trhu vyskytuje 5 základných druhov čerpadiel. Za najpoužívanejšie sa považuje tepelné čerpadlo typu vzduch – vzduch, voda – zem, voda – voda, avšak začíname sa tiež stretávať aj s alternatívou voda – vzduch a soľanka. Čo sa týka samotných druhov, ich názvy sú odvodené od zdroja, ktorý sa na vykurovanie využíva. Ako príklad možno uviesť tepelné čerpadlo vzduch – vzduch, z ktorého názvu je zrejmé, že čerpadlo na svoju činnosť využíva primárne vzduch. Z používateľského hľadiska sa ich pôsobenie začína rozmáhať, a to dokonca aj na našom území. Tepelné čerpadlo vzduch – vzduch je výhodné, a to hlavne kvôli tomu, že vzduch predstavuje najlepší zdroj. Je dostupný všade okolo nás a to v neobmedzenom množstve. Čerpadlo teda bude môcť pracovať plnohodnotne. Čo sa týka vykurovania pomocou premeny vzduchu na vykurovací zdroj, predstavuje tento spôsob tiež najlacnejšiu alternatívu. A to z jednoduchého dôvodu, ktorým je už, spomenutá dostupnosť zdrojov. Ďalším obľúbeným druhom tepelného čerpadla je tepelné čerpadlo zem – voda. Ak sa na to pozrieme z iného hľadiska, získanie tepla zo zeme nám je umožnené dvoma základnými spôsobmi. A to buď pomocou zemného vrtu alebo pomocou zemného kolektora.

Všetko, čo potrebujete o tepelných čerpadlách vedieť

Na výber máme z piatich základných druhov tepelných čerpadiel. Každému sa z používateľského hľadiska hodí iný druh čerpadla. Preto je potrebné ich výber poriadne zvážiť. Ak hľadáte informácie o tejto problematike, na stránke https://www.viessmann.sk/ nájdete všetky potrebné informácie. Je tiež dobré sa poradiť s niekym, kto sa v tejto oblasti naozaj vyzná. Ak hľadáte skutočných odborníkov, kontakty na nich tiež nájdete na tejto stránke. Začnite aj vy vykurovať tak ekonomicky, ako aj ekologicky!