Vaša chrbtica potrebuje kvalitný matrac

V súčasnosti má čoraz viac ľudí a to rôznych vekových kategórií problémy s pohybovým aparátom a chrbticou. Je na to hneď niekoľko dôvodov, máme priveľa stresu, väčšinu dňa sedíme, veľmi málo sa hýbeme a v neposlednom rade to môže byť aj nevhodným stravovaním, kedy vám chýba vápnik a to sa týka najmä žien, ktorým vekom ubúda vápnik z kostí. Bohužiaľ, problémy s držaním tela má už aj čoraz viac detí a študentov, pretože väčšinu svojho času trávia zhrbení pri mobiloch a hraním hier na počítačoch. Riešením je samozrejme zmena životného štýlu, zaradenie do denného režimu čoraz viac pohybu, zlepšenie stravy a aj dostatok spánku a oddychu. No na to, aby ste sa dobre vyspali potrebujete nielen dobrú posteľ ale aj kvalitné zdravotné matrace.

Zdravotné matrace odľahčia vaše kĺby aj chrbticu

Zdravotné matrace a ich zloženie
Prvky zdravotných matracov

Dnes na trhu nájdete naozaj množstvo druhov zdravotných matracov, vy by ste si však mali vybrať taký, ktorý je pre vás najvhodnejší.  Na zdravotných matracoch by ste rozhodne nemali šetriť, pretože skutočne kvalitný matrac nielen odľahčí vašu chrbticu aj kĺby ale bude vám slúžiť mnoho rokov bez toho, aby bol už po krátkom čase preležaný a bude vám skôr na škodu ako na osoh. Zdravotné matrace sú vhodné aj pre alergikov, ktorí potrebujú matrace s antialergickou úpravou, v ktorých sa nebudú množiť roztoče. Zdravotné matrace sú vhodné aj pre ľudí, ktorí sú ležiaci zo zdravotných dôvodov a hrozí im tvorba dekubitov na tele. Práve špeciálne zdravotné antidekubitné matrace zabránia tomu aby chorým ľuďom vznikali na tele preležaniny, ktoré sú veľmi bolestivé a ťažko sa hojace.

Vyberajte podľa váhy aj podľa vrstiev

Zdravotné matrace si vyberajte prvotne podľa váhy osoby, ktorá bude na matraci ležať. Všeobecne sú vhodnejšie tvrdšie zdravotné matrace, ktoré budú pre vašu chrbticu oporou, no matrac zas nesmie byť príliš tvrdý, aby ste sa na ňom dokázali pohodlne vyspať. Každý matrac sa skladá z viacerých vrstiev a zón, mali by ste si preto nechať radšej poradiť od odborníkov, ktorý matrac je pre vás ten najvhodnejší. Samozrejmosťou je to, že sa o matrac treba aj starať, pravidelne meniť posteľnú bielizeň a vetrať ho. Ideálne je, ak je poťah matraca možné dať dole a vyprať v práčke. Kvalitné zdravotné matrace nájdete na stránke https://more-matracov.sk/