Ako spoznáte tie správne bezpečnostné dvere?

Synonymom bezpečnej domácnosti by mali byť bezpochyby bezpečnostné dvere. Z výskumov totiž vyplýva, že viac ako 70% vykradnutí domácností sa udeje prostredníctvom vylomenia či vypáčenia vchodových dverí. V prípade skutočne kvalitných dverí by mal ale zlodej iba minimálnu šancu dostať sa cez ne. Bežne dostupné dvere sú vyrobené z nekvalitných a málo odolných materiálov a rozhodne sa nehodia na zabezpečenie vášho majetku. Poďte sa preto spoločne z nami pozrieť, ako by tie pravé bezpečnostné dvere mali vyzerať a čím by sa mali vyznačovať. 

Certifikát je základom

Bezpečnostné dvere kedysi a teraz
Odolnosť bezpečnostných dverí

Ak by sme mali vybrať jednu vec, ktorá je pri výbere bezpečnostných dverí tým najdôležitejším kritériom, bol by to jednoznačne certifikát. Práve ten totiž dokazuje, že ide o skutočne kvalitné dvere, ktoré prešli skúškou. Nie každé dvere však získajú nálepku „bezpečnostné“. Skúška prebieha v národnej skúšobni. Každé dvere sú počas tejto skúšky vystavované rôznym druhom vlámania. Na základe toho, ako dlho dokážu odolávať, im je následne priradená bezpečnostná trieda a získajú certifikát. Zároveň nie je stanovené, z čoho by bezpečnostné dvere mali byť vyrobené. Dôležité je to, aby boli odolné. Bezpečnostných tried je niekoľko, no na zabezpečenie bytu či domu sa odporúča zvoliť 3. alebo 4. bezpečnostnú triedu. Tie vyššie sa potom využívajú napríklad v banke alebo v trezoroch. Pri vyberaní takýchto dverí si nikdy nezabudnite vypýtať certifikát k nahliadnutiu. Neseriózny predajca sa môže snažiť prezentovať dvere ako bezpečnostné napriek tomu, že bezpečnostné nie sú. 

Samotné dvere nestačia

Pokiaľ si chcete byť naozaj istý, že je váš majetok v bezpečí, samotné bezpečnostné dvere nepostačia. Potrebné bude tiež vymeniť zárubňu, prah, kovanie a zámok. Špičkoví výrobcovia veľmi dobre vedia, ako zabezpečiť domácnosť, a tak dodávajú dvere v takzvaných setoch, čo znamená, že si môžete kúpiť doslova všetko v jednom. Keď si u nich kúpite dvere, dostanete k nim aj zárubňu a ďalšie súčasti dverí, ktoré sú navyše v rovnakej bezpečnostnej triede ako samotné dvere. Zárubňa býva častokrát podceňovaná, no vedzte, že ide o rovnako podstatnú časť dverí. Môžete mať tie najlepšie dvere na svete, no bez poriadnej zárubne strácajú svoju silu. Všetko, čo potrebujete vedieť o bezpečnostných dverách, nájdete na webovej stránke https://www.vstavaneskrine.com/.