Mäkkučké návliečky, v ktorých vám nebude zima

Cesta k pokojnému spánku vedie cez pohodlie. Kvalitný matrac, vyvetraná izba a v neposlednom rade kvalitné navliecky. Voňavé, mäkkučké,, príjemné na dotyk. A v nich periny nadýchané ako obláčik, ktoré vás zime krásne zohrejú, v lete naopak príjemne chladia. Ako si však z nekonečnej ponuky vybrať tie správne? Trh ponúka neuveriteľné množstvo rôznych druhov materiálov, ktoré sa od seba líšia kvalitou a samozrejme aj cenovou dostupnosťou. Na čo si dať pozor pri kúpe obliečok a ako rozoznať kvalitné návliečky od tých menej kvalitných, aby ste sa vyhli sklamaniu? 

Kvalita návliečok rozhoduje

Navliecky aj pre náročných zákazníkov
Výber návliečok do spálne

Cesta k pokojným snom je dláždená kvalitným materiálom návliečok. Kvalitné posteľné návliečky sú vyrábané z prírodných materiálov, ako je bavlna či bavlnený satén. Bavlnené návliečky stále patria medzi najperdávanejšie. Dôvodom sú ich silné stránky ako  dobrá trvácnosť, hrejivosť a mäkkosť. Bavlnené posteľné návliečky sa na dotyk veľmi príjemné a sú ideálnou voľbou aj pre ľudí s citlivou pokožkou, keďže sú veľmi šetrné k pokožke. Lesklé a jemné saténové návliečky sú určené pre všetkých, ktorí chcú dodať svojej spálni nádych luxusu. Pri výbere saténových návliečok by ste sa mali zamerať na overených predajcov a pri kúpe nezabudnúť skontrolovať zloženie a materiál, z ktorého sú návliečky vyrobené. V praxi sa v niektorých prípadoch satén mieša s polyesterovými vláknami. HLavným konkurentom saténových návliečok, a čoraz viac obľúbeným typom návliečok, sú damaškové návliečky. Môže za to najmä ich dlhá životnosť a krásny hodvábny lesk. Na dlhé zimné noci určite dobre poslúžia flanelové návliečky vyrobené zo 100 % bavlny, v ktorých vám nikdy nebude zima. Z bavlny sú vyrobené aj krepové návliečky, ktoré majú výhodu v tom, že ich nemusíte žehliť. 

Na čo myslieť pri výbere návliečok

Pri výbere nových návliečok by ste mali myslieť na svoj komfort a pohodlie pri odpočinku. Vyberajte návliečky, ktoré budú kvalitné a zároveň sa budú hodiť do vášho interiéru. Ako si poradiť s tým, aby ste si vybrali kvalitné obliečky? Vyskúšajte jednoduchý test a presvetlite návliečky oproti svetlu. O kvalite návliečok totiž veľa napovedá aj hustota priadze. Príliš nízka hustota znamená nízku živostnoť a rýchle opotrebenie materiálu.Pri výbere návliečok myslíte aj na detaily, ktoré vám v ich každodennom používaní môžu veľa ponúknuť. Veľmi obľúbené je praktické uzatváranie. Ak netúžite po prišívaní gombíkov, potom siahnite po praktickom populárnom uzatváraní na zips, vďaka ktorému bude prezliekanie perín omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. Ak však patríte k nostalgickým typom siahnite po tradičnom zapínaní na gombíky. Pri výbere návliečok poväčšine rozhoduje vizuálna stránka. V tomto sú všetky rady zbytočné. Vyberte si také návliečky, ktoré sa budú páčiť vám. Nakuknite na stránku https://www.luxusna-spalna.sk/, nájdete tam množstvo krásnych vzorov a farieb. Doprajte si kvalitné luxusné návliečky pre dobrý spánok.