Pečený losos je vitamínovou bombou pre náš organizmus

Vedeli ste o tom, že ryby patria vo všeobecnosti medzi najzdravšie potraviny na svete? Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek druhy ryby, vedzte, že jej konzumáciou svojmu telu dodáte množstvo výživných látok. Ryby sa navyše dajú pripravovať tými najrôznejšími spôsobmi. Polievky, šaláty, nátierky, to všetko sú veci, do ktorých sa ryby mimoriadne hodia. Pečený losos je však našim favoritom. Jeho chuť je unikátna a nenapodobiteľná. Navyše pri jeho príprave môžete popustiť uzdu svojej fantázii a pridať tie najrôznejšie koreniny a bylinky, ktoré mu dodajú tú správnu chuť. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť na benefity jeho konzumácie a tiež spôsoby, ako je možné túto chutnú rybu pripraviť. 

Doprajte svojmu telu záplavu živín

Pečený losos v rúre
Živiny v pečenom losose

Pečený losos je skvelou voľbou nielen na obed, ale aj ľahkú večeru. Naše telo ho dokáže veľmi rýchlo spracovať, čo znamená, že zbytočne nezaťažuje žalúdok. I keď sa losos považuje za rybu bohatú na tuky, nemusíte sa ničoho obávať. Ide totiž o zdravé tuky, ktoré sú pre fungovanie nášho tela nevyhnutnosťou. Pokiaľ hľadáte ideálny zdroj omega 3 mastných kyselín, pečený losos bude to pravé orechové. Jeho konzumácii by sa nemali vyhýbať ani športovci. Ako iste viete, pri športovej aktivite je nutné zvýšiť prísun bielkovín v strave a práve pečený losos môže byť cestou. Bielkoviny pomáhajú pri raste svalovej hmoty a tiež chránia naše kosti. Odborníci odporúčajú dopriať si porciu lososa minimálne dvakrát za týždeň.  

Pečený losos – ako ho pripraviť čo najchutnejšie?

Lososa je možné pripravovať na rozličné spôsoby. Najčastejšou voľbou je pečenie alebo grilovanie na panvici. Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek spôsob prípravy, existujú bylinky, ktoré sú v spojení s jeho chuťou dokonalé. Úžasne sa k nemu hodí rozmarín, sušený cesnak, petržlenová vňať, šalvia, tymian, oregano a ďalšie. Ak chcete, aby chuť pečeného lososa vynikla, nesmiete vynechať citrón a maslo. To sú totiž základné suroviny, ktoré k tejto rybe neodmysliteľne patria. Citrón môžete nakrájať na kolieska a nakladať ich okolo ryby alebo po upečení lososa pokvapkajte čerstvou citrónovou šťavou. Vytvoríte tak dokonalý súzvuk chutí, ktorý si zamiluje každý. O pečenom lososovi sa viac dozviete na webovej stránke https://spolukstolu.podravka.sk/.