Strieborné mince – investícia do budúcnosti

Strieborné investičné mince sú v súčasnosti obľúbené na celom svete. Pre svoju prijateľnú cenu môžu byť strieborne mince výbornou investíciou do budúcnosti ale aj unikátnym zberateľským kusom alebo dokonca originálnym darčekom. Nemusíte disponovať veľkou sumou peňazí aby ste si mohli strieborné mince dovoliť.

Striebrom platili už starí Rimania

Strieborne mince stúpajú na hodnote
Budúcnosť strieborných mincí

Striebro je ušľachtilý kov, ktorý ľudia používali odjakživa. Zmienky o ňom siahajú do roku 3000 pred n.l., kedy sa oň začali zaujímať už starí Babylončania. Dôkazy o prvých strieborných minciach sa našli v období okolo roku 550  pred n.l. kedy ho začali ako platidlo používať Rimania. Na území Slovenska sa striebro ťažilo v baniach v Španej doline, kde bolo v 20. storočí vyťažených až 120 ton striebra.  Striebro má aj svoje antibakteriálne účinky, možno práve z tohto dôvodu začali ľudia hádzať strieborné mince do fontán a studní. Striebro je jedným z najpoužívanejších kovov pri výrobe šperkov práve kvôli cenovej dostupnosti.

Striebro stúpa na hodnote

Odborníci na drahé kovy sa zhodujú v názore, že cena striebra a strieborných mincí bude v budúcnosti len rásť, pretože zásoby striebra vo svete sa zmenšujú a o pár rokov dôjde k jeho úplnému vyťaženiu, preto sa do  kúpy strieborných mincí určite oplatí investovať. Mince sú vydávané v sériách v obmedzenom počte. Oveľa vyššiu hodnotu získate ak budete vlastniť kompletnú zbierku mincí a môžete si byť istí, že v prípade predaja na minciach vždy zarobíte. Strieborné mince sa väčšinou vydávajú na pamiatku nejakej konkrétnej osobnosti alebo udalosti, majú teda aj umeleckú hodnotu. Veľa ekonómov sa zhoduje v názore, že striebro dokonca ponúka väčší potenciál ako zlato. Nejedná sa teda len o krátkodobú investíciu, pretože drahé kovy si zachovávajú svoju vysokú hodnotu a máte istotu pred infláciou. Pokiaľ vás investícia do strieborných mincí zaujala a hľadáte najvhodnejší spôsob ako udržať hodnotu vašich peňazí veľký výber mincí nájdete na https://zlatypristav.sk