Viete na čo slúžia solárne kolektory?

Dnešná doba si vyžaduje aby sme čoraz viac mysleli práve na životné prostredie a okolnosti, ktoré sa dejú momentálne na svete, si to budú vyžadovať ešte viacej.  Solárne kolektory sú kolektory, ktoré fungujú na základe slnečnej energie, takže nezaťažujú životné prostredie a to je hlavný dôvod toho, prečo by ste si ich do vášho domu mali určite zaobstarať. 

Sú solárne kolektory nutnosť pre rodinný dom? 

Solárne kolektory majú množstvo výhod
Vykurovanie so solárnymi kolektormi

Dnešná doba prináša so sebou veľký stavebný búm, všade kde sa pozrete sú rozostavané rodinné domy, pripravené pozemky na stavby, či novo vzniknuté časti zástavby a podobne. Naša planéta však nie je nekonečná a aj naše životné prostredie zvládne len určité zaťaženie. Ako reakcia na nutnosť robiť niečo s neustálym zaťažovaním krajiny, vznikol nový zákon, ktorý stanovuje, že všetky domy, na ktoré sa žiada stavebné povolenie od prvého dňa roku 2021 musia spĺňať energetickú triedu A0, inakšie im nebude vydané stavebné povolenie. Aby ste energetickú triedu A0 splnili, musí váš dom čo najmenej zaťažovať životné prostredie. Jedným spôsobom, alo dosiahnuť energetickú triedu, či ako ochraňovať a nezaťažovať životné prostredie sú solárne kolektory. Solárne kolektory fungujú na základe mechanizmus, ktorý sa nachádza v nich a na základe slnečnej energie. Slnečná energia je obnoviteľným zdrojom energie, je čisto prírodná a teda žiadne zaťaženie životného prostredia nie je. Na otázku, či sú solárne kolektory nutnosťou pre rodinný dom, nech si odpovie každý podľa svojho uváženia, avšak, my si myslíme, že solárne kolektory by mali byť súčasťou každého rodinného domu. 

Existuje možnosť dotácie na solárne kolektory

Pravdepodobne vás zaujíma cena za akú si solárne kolektory viete kúpiť. Cenu vám nepovieme, pretože cena sa odvíja od toho koľko solárnych panelov budete potrebovať a samozrejme počet solárnych panelov sa odvíja nie len od samotného domu, ale aj od prostredia, v ktorom rodinný dom stojí. Ak máte záujem o solárne kolektory viete si znížiť náklady na ich obstaranie, a to prostredníctvom dotácie na solárne panely, ktorú viete získať zo strany štátu. Ak máte záujem o kvalitné solárne kolektory, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.viessmann.sk/