Tenisový tréner Bratislava a jeho úloha

Leto je ideálne obdobie na vykonávanie rozličných športov. V lete sa dá ísť vonku behať, bicyklovať, korčuľovať alebo sa ísť len tak prejsť do prírody. Okrem týchto športov je tu tiež tenis, ktorý si získava čoraz viac a viac milovníkov. Ak ste z okolia Bratislavy a radi by ste sa vy alebo vaše ratolesti venovali tomuto krásnemu športu, tak nie je nič jednoduchšie. Stačí ak do internetového vyhľadávača zadáte tenisový tréner Bratislava a dohodnete si tréning podľa vašich požiadaviek. Skúsený tenisový tréner vám na tréningu vysvetlí techniku úderov, či už to bude forhend, bekhend a tiež aj správnu techniku podávania. Okrem iného vám tiež hravo vysvetlí počítanie a pravidlá hry. S tenisovým trénerom vám pôjdu začiatky získavania techniky oveľa ľahšie a správnejšie. S trénerom sa tiež vyhnete nesprávnemu vykonávaniu úderov, čo sa vyplatí v budúcnosti, keď sa nebudete musieť zbavovať zlozvykov.

Tenis je individuálny ale aj tímový šport

Antukový dvorecProfesionálny ale aj amatérsky tenis je možné hrať individuálne alebo v tíme. Individuálnej hre sa hovorí dvojhra, kde proti sebe nastúpia rovnaké pohlavia a merajú si svoje sily v jednotlivých setoch. Avšak existuje aj možnosť zmiešaného tímu alebo tímu rovnakého pohlavia a v tomto prípade oproti sebe nastúpia dvaja a dvaja hráči. Takáto hra sa nazýva štvorhra. Pri dvojhre sa tenis hrá do vyznačených vnútorných bielych čiar a pri štvorhre do vyznačených vonkajších bielych čiar. Vždy vyhrá ten hráč alebo hráči, ktorý skôr dosiahnu požadovaný počet výherných setov. Na vyhratý set je potrebné získať dostatočný počet tzv. gemov a na game dostatočný počet tzv. fiftínov. Počítanie bodov je veľmi jednoduché a prehľadné.

Športové vybavenie na tenis

Tenis je na športové vybavenie nenáročný. Napríklad na lyžovanie potrebujete lyže, lyžiarky, palice, prilbu, okuliare, rukavice a teplé oblečenie. Na tenis vám postačí raketa, pár tenisových loptičiek a pohodlné tenisky.  Tenis sa dá hrať vo vonkajších priestoroch napríklad na antukových kurtoch alebo aj v rôznych krytých halách či telocvičniach.

Ak vás tenis zaujal a chcete ho vyskúšať ešte v tejto sezóne neváhajte sa obrátiť na skúseného tenisového trénera, ktorého nájdete na internetovej stránke www.tenis-trener-sk. S ním vám alebo vašim deťom pôjdu začiatky tenisu oveľa ľahšie a tento šport si zamilujete. Okrem získania fyzickej kondície si tiež precvičíte myseľ, predstavivosť a tiež aj taktického ducha. Tenis je navyše vhodný pre všetky vekové kategórie a  pohlavia.