Odstránenie tetovania: Mýty, ktorým by sme nemali veriť

Máte na tele ozdobu, ktorú ľutujete? Pokiaľ zvažujete odstránenie tetovania, nepochybne sa k vám dostalo niekoľko mýtov, ktoré vám spôsobili obavy. V článku vám predstavíme 3 najčastejšie mýty o odstraňovaní tetovania, ktoré nie sú pravdivé.

Odstránenie tetovania je veľmi bolestivé

Jedným z najčastejších mýtov, ktoré sa týkajú odstraňovania tetovania, je, že bez bolesti to nepôjde. Laserové odstránenie tetovania je samozrejme najúčinnejšie, a určite počas zákroku niečo pocítite. V žiadnom prípade to však nie je najbolestivejšia vec na svete. Ľudia, ktorí si už tetovanie odstraňovali, prirovnávajú bolesť k tej, ktorú pociťovali pri tetovaní.

tetovanie a jeho odstránenie

Podobne ako pri tetovaní, aj pri odstraňovaní sa aplikuje lokálne anestetikum v podobe krému, ktorý umŕtvi kožu v okolí. Laserové lúče prenikajú pod kožu a rozbíjajú pigment na menšie čiastočky, ktoré potom organizmus odplaví. Takto sa tetovanie odstraňuje postupne a je potrebných viacero zákrokov. Každý z nich však trvá len niekoľko minút, je teda možné, že v konečnom dôsledku budete bolesť pociťovať kratšie než pri samotnom tetovaní.

Tetovanie môžete odstrániť aj prírodným spôsobom

Príroda je mocný priateľ a ponúka množstvo riešení na zdravotné aj estetické nedostatky. Nanešťastie, odstránenie tetovania medzi ne nepatrí. Práve trvanlivosť tejto ozdoby je pri nej kľúčová: atrament sa vpichne do hlbšej vrstvy pokožky. Tam nie je možné dostať sa ani tým nadrsnejším pílingom a síce kyselina citrónová (a iné, nebezpečnejšie kyseliny) môžu tetovanie zosvetliť, nikdy ho úplne neodstránia. Navyše, pri domácich receptoch vám hrozí, že si vážne ublížite, poškodíte tkanivo a spôsobíte si nechcené jazvy.

Miesto hladkej a čistej pokožky bez tetovania vám napokon okrem tetovania ostanú aj nepekné jazvy, ktoré už inak ako plastikou neodstránite.

Na odstránenie postačí aj krém

S krémom na odstránenie tetovania je to podobne ako s domácimi, prírodnými receptami. Avšak v tomto prípade je to o čosi väčší úspech. Krémy sú dermatologicky testované a pri správnom používaní vašej pokožke neublížia. Avšak tieto krémy slúžia na zosvetlenie tetovania a jazviev, nie na ich odstránenie. Pokiaľ vám neprekáža, že tetovanie naďalej ostane viditeľné, toto je pravdepodobne najlacnejší spôsob. Zosvetlenú kresbu na koži môžete stále prekryť mejkapom a zafixovať kvalitným púdrom.

Nech už sa rozhodnete pre zosvetlenie alebo odstránenie tetovania laserom, nezabúdajte, že konzultácie s odborníkmi sú v tetovacích salónoch najčastejšie zdarma. Využite tieto služby a nájdete tak ten spôsob, ktorý vám najviac bude vyhovovať.