Slovenské kúpele pre každého

Naše slovenské kúpele si postupom času vybudovali výborné referencie od slovenských aj zahraničných turistov. Slovenské kúpele sa vyznačujú veľmi kvalitou termálnou vodou a vynikajúcimi službami či už sú to vodné parky pre najmenších alebo liečebné procedúry pre starších či chorých občanov. V slovenských kúpeľoch dokonale zregenerujete svoje telo aj myseľ a užijete si kopec zábavy. Niektoré liečebné procedúry dokonca prepláca aj poisťovňa a Vy si môžete tak užiť svoj pobyt ešte viac.

Slovenské kúpele s termálnymi prameňmi

Termálny prameň je označovaný ako druh prameňa, z ktorého vystupuje ohriata voda. Táto voda býva často obohatená o minerálne látky, ktoré blahodárne pôsobia na náš organizmus a musí byť vyššia ako 25 °C. Termálne pramene nájdeme napríklad na Islande, kde sa voľne nachádzajú v prírode a vy sa potom v nich môžete okúpať pri potulkách po tejto krajine. Taktiež prírodné termálne pramene nájdeme aj v USA, na Kamčatke alebo v Čile. Avšak ani naša malá no krásna krajina sa nedá zahanbiť. U nás existuje 123 registrovaných termálnych prameňov. Najvyššiu teplotu dosahuje voda vo Veľkom Medery a to až 94 °C. Termálne pramene v slovenských kúpeľoch sa využívajú na liečbu rôznych ochorení. Termálne pramene výborne liečia napríklad kožné choroby a to kvôli minerálom a nízkemu stupňu obsahu rádia.

slovenské kúpele

Slovenské kúpele nájdeme po celom Slovensku od západu na východ. Medzi najvýznamnejšie kúpeľné mestá určite patria Piešťany, Dudince, Kováčová, Nimnica, Horný Smokovec, Bojnice, Sliač, Rajecké Teplice, Vyšné Ružbachy či Turčianske Teplice atď. Slovenské kúpele prinášajú pre Vás akcie, liečebné pobyty, kúpeľnú liečbu a liečebné procedúry alebo wellness pobyty. Navyše slovenské kúpele sa nachádzajú v krásnych mestách, kde si môžete spraviť aj pešiu či cyklo turistiku. Väčšina kúpeľov sa tiež snaží prilákať rekreantov aj so živými koncertmi, vystúpeniami alebo premietaním filmov v uliciach mesta.  

Slovenské kúpele sa dostupné ceny

Slovenské kúpele pritom nemusia byť výsadou iba bohatých ľudí. Mnoho liečebných procedúr a pobytov preplácajú aj zdravotné poistenie, záleží však od typu Vašej choroby a odporúčanej liečby. Navyše slovenské kúpele sa snažia ceny navrhnúť tak, aby boli priaznivé pre širokú skupinu obyvateľstva. Každému z času na čas totižto padne si dobre oddýchnuť a zrelaxovať sa po náročných dňoch v práci a podobne. Slovenské kúpele navyše liečia aj množstvo chorôb, či už kožných chorôb, astmatických chorôb, zlomeninách a pod. Na portáli www.nasavoda.sk nájdete rôzne informácie o výletoch a vodných bohatstvách, ktoré môžu byť prínosné pred Vašim odchodom do slovenských kúpeľov.