Vedeli ste o tom, že strešná krytina výrazne vplýva na kvalitu celej stavby?

Keď sa nad tým zamyslíme, strešná krytina je prvé, čo nám pri pohľade na stavbu padne do oka. Tiež si všímame aj farbu nehnuteľnosti či to, aký má tvar. Strešná krytina však vplýva na estetickú stránku stavby asi najvýraznejšie. Hovorí sa aj o tom, že strešné krytiny sa až 40 % percentami podieľajú na vzhľade stavby. Dnes už máme na výber z rôznych typov krytín. Strešné krytiny a ich problematika je skutočne rozsiahla. Výber strešnej krytiny je rozhodnutím na niekoľko rokov vopred. Na čo je potrebné pri výbere strešnej krytiny dbať?

Cena strešnej krytiny

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt stresna krytinaPri rekonštrukcii strechy či pokládke strechy na novostavbu viacerí hľadia práve na cenu. Cena je v mnohých prípadoch rozhodujúcim faktorom. Veľkosť strechy je tiež dôležitým parametrom. Čím viac strešných okien, komínov či vežičiek strecha má, o to náročnejšie stavebné práce si vyžaduje v porovnaní so sedlovou strechou, na ktorej sa okrem komína nič iné nenachádza. Pri rekonštrukcii strešnej krytiny tiež veľkú úlohu zohráva aj to, či je potrebné podrobiť rekonštrukcii aj krov. Čím viac materiálu bude pri rekonštrukcii strechy použitého, o to viac sa nám zvýšia náklady.

Typ strešnej krytiny

Nie každý typ strešnej krytiny je vhodný na každú strechu. Dôležitú úlohu v tomto prípade zohráva aj prostredie, v ktorom sa stavba nachádza. Niektoré strešné krytiny sú odolné voči mrazom, iné zase voči kyslým dažďom alebo iným poveternostným vplyvom. K dispozícii máme na výber z rôznych typov strešných krytín, pričom medzi najpoužívanejšie sa zaraďuje betónová, pálená, plechová strešná krytina a asfaltové šindle. Pred tým, ako si vyberieme určitý typ strešnej krytiny, mali by sme tento výber odkonzultovať so skúseným odborníkom.

Trvanlivosť strešnej krytiny

Rekonštrukcia strechy či jej samotná výstavba je vecou, ktorú nikto z nás nechce realizovať na svojej nehnuteľnosti počas svojho života niekoľko krát. Strešná krytina by mala byť skutočne trvácna. Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt stresna krytinaTrvanlivosť je parameter, ktorý strešnej krytine zabezpečí pekný vzhľad počas celej jej životnosti. Aby boli strešné krytiny skutočne kvalitné, odporúča sa používať len kvalitný materiál. Okrem kvalitnej značky je tiež potrebné aj to, aby výrobca strešnej krytiny poskytoval aj záruku. Veľkým bonusom pri rekonštrukcii strešnej krytiny je to, ak výrobca poskytuje demontáž starej strešnej krytiny zadarmo. Kvalitný výrobca je tiež ten, kto poskytuje poradenstvo svojim zákazníkom za minimálnu protihodnotu.